Zwiedzamy Kutno – noclegi i atrakcje turystyczne

Kutno to miasto, które zainteresuje każdego miłośnika zabytków. Jego początki sięgają już średniowiecza, a wielość ciekawych miejsc to gwarancja niezapomnianej wycieczki. Planujesz turystyczny wypad na weekend? Sprawdź, dlaczego Kutno z pewnością ci się spodoba!

Jedna z najstarszych osad

Szacuje się, że początki Kutna mogą sięgać nawet XII wieku. Spacerując po kutnowskim, starym mieście można zauważyć typowy dla średniowiecza układ ulic. Znajdziemy tu Muzeum Bitwy Nad Bzurą.

Coś dla miłośników architektury

Wille, kościoły, malownicze kamieniczki – wszystko to znajdziesz w części starego miasta. Niektóre zabudowania powstały już w XVIII wieku. Na uwagę zasługują Pałac Saski, Ratusz, Zespół Pałacowy Gierałty, czy Dworek Chlewickich.

Historia Żydów Kutnowskich

Kutno skrywa również historię wyznawców judaizmu – w latach czterdziestych mieściło się tutaj getto, będące wyrazem tragicznej historii.

Malownicze parki

W Kutnie znajdują się trzy parki miejskie, idealne na rodzinne spacery. Jeden z nich – Park Wiosny Ludów – powstał jeszcze w XVIII wieku, początkowo przynależąc do włości Pałacu Gierałty.

Tanie pokoje – Kutno na kilka dni

Aby zwiedzić Kutno dokładnie, najlepiej wygospodarować nawet kilka, wolnych dni. Atrakcyjna baza noclegowa pozwoli ci na komfortowy pobyt – przykładem może być renomowany http://www.hostelsoleil.pl/, wyróżniający się doskonałą oceną gości i atrakcyjnymi cenami.

admin Autor