Jaki bagażnik samochodowy wybrać?

Wybierając się w wakacyjną podróż czy krótki wypad za miasto warto zabrać ze sobą swój jednoślad. Dzięki rowerowi połączymy aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem ciekawych miejscowych atrakcji. Dla wielu osób jednak zabranie ze sobą roweru jest sporym problemem. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele ciekawych modeli bagażników samochodowych m.in. bagażniki na dach, na hak holowniczy, na tylną klapę, a także bagażniki bazowe. Jak wszystko, każdy z wymienionych bagażników ma swoje plusy i minusy. Nie do wszystkich samochodów nada się ten sam model. Jak znaleźć odpowiedni bagażnik samochodowy dla siebie?

Bagażnik dachowy czy na hak holowniczy?

Bagażnik dachowy jest jednym z najpopularniejszych bagażników dostępnych na rynku. Jest to rozwiązanie dosyć tanie, do tego na dachu można zmieścić nawet 5 rowerów, jednak trzeba się liczyć z tym, że rowery na dachu zwiększają opór powietrza co z kolei wiąże się z większym spalaniem paliwa. Oprócz tego, żeby zamontować rower na dachu trzeba go tam jakoś umieścić, to rozwiązanie więc będzie problematyczne dla osób słabszych. Poza tym kompletnie nie sprawdza się w wysokich samochodach. Możemy też skorzystać z innego rozwiązania, chodzi o bagażnik montowany na tylną klapę samochodu. To rozwiązanie jednak też ma swoje minusy, choćby utrudniony dostęp do bagażnika w czasie podróży. Jednak tutaj, odwrotnie niż w przypadku bagażników na dach, spalanie paliwa nie powinno wzrosnąć tak bardzo. Kolejną opcją jest zamontowanie bagażnika na haku holowniczym. Ten rodzaj transportu roweru jednak wyróżnia się większymi cenami w stosunku do pozostałych modeli. Do plusów takiego rozwiązania można zaliczyć niskie spalanie paliwa, a także łatwy montaż. Jak widać możemy przewieźć swój rower na kilka sposobów, na pewno trzeba pamiętać o tym, by montować bagażnik zgodnie z zaleceniami producenta.

Co znajdziemy na rynku?

Za około 1100 złotych możemy kupić świetny bagażnik rowerowy na tylną klapę firmy Thule ClipOn High 9105. Jest to rozwiązanie idealne, kiedy twój samochód nie ma haka holowniczego, a chcesz przewozić przynajmniej dwa rowery. Bagażnik nie zasłania tablic rejestracyjnych, a także tylnych świateł. Wszystkie elementy stykające się z nadwoziem auta są pokryte zabezpieczającą gumową warstwą ochronną, bagażnik jest także wyposażony w Odłączane uchwyty ramy, które ułatwiają i przyspieszają mocowanie rowerów. Do plusów można także zaliczyć łatwy montaż na tylnych drzwiach auta dzięki unikatowemu, opatentowanemu mechanizmowi zatrzaskowemu. Na ten model producent dale 2 lata gwarancji.

admin Autor