Budowlane historyczne z drewna

Historia jest czymś co towarzyszy człowiekowi od początku jego istnienia i którą tworzy sam osobiście nawet często nie zdając sobie z tego sprawy. Powoduje to, iż cały czas otaczają nas z każdej strony jakieś pozostałości historyczne, te mniejsze lub większe,jednak jest ich masę.
Takimi najciekawszymi źródłami historycznymi, które widzimy na co dzień i z czego nawet nie zdajemy sobie sprawy są stare drewniane budowle historyczne.
Są to zarówno piękne dwory szlacheckie jaki inne tego rodzaju budynki wraz z pozostałościami grodów czy chat chłopskich lub budynków innych miejsc pamięci historycznej. Ciekawym z pewnością rodzajem drewnianych budynków są dwory szlacheckie, które obecnie są często przemieniane w muzea czy inne tego rodzaju budynki. Ludzie bardzo chętnie zwiedzają takie miejsca, gdyż mogą znaleźć tam wiele pamiątek i źródeł historycznych, które pokazują jak dawniej wyglądało życie ich rówieśników, rodzin, jak dawniej mieszkano oraz jakich rzeczy używano na co dzień w ubiegłych wiekach, gdy jeszcze nie znano elektryczności lub elektryczność nie docierała jeszcze na tereny podmiejskie i wiejskie, gdzie głównie tworzono dwory. Dwór szlachecki towarzyszył szczególnie polakom do XX wieku, aż od czasu renesansu.

mateusz Autor