Jaki fotelik rowerowy wybrać?

Fotelik rowerowy dla dziecka to z pewnością bardzo ważna rzecz, jeśli jesteś zapalonym cyklistą- rodzicem. Aktywne spędzanie wolnego czasu na rowerze to nie tylko chwila wytchnienia dla ciebie, ale także sposób na zaszczenienie dziecku zamiłowania do sportu. Zakup odpowiedniego fotelika rowerowego to bardzo odpowiedzialne zadanie. Chodzi przecież o bezpieczeństwo dziecka, więc warto przyjrzeć się bliżej temu tematowi. Na pewno będziesz musiał wybrać wśród fotelików montowanych na kierownicy lub ramie roweru, a także na bagażniku. Jest jeszcze jeden sposób transportu dziecka. To przyczepka rowerowa, ale o niej napiszę w innym wpisie. Warto tylko wspomnieć, że wielu rodziców ocenia przyczepkę rowerową jako bezpieczny środek transportu. Przyczepka jest lekka, w środku znajduje się wiele miejsca, dziecko siedzi wygodnie i inni uczestnicy ruchu dobrze ją widzą.

Pamiętaj! Fotelik rowerowy musi spełniać normy bezpieczeństwa

Producenci fotelików rowerowych również dbają o to, by te były bezpieczne dla dzieci. Jeśli myślimy o zakupie fotelika, to najlepiej wybrać taki, który montuje się na bagażniku z tyłu roweru. Trzeba rozważyć jaki udźwig powinien mieć fotelik. Na rynku znajdziemy takie, które przeznaczone są dla dzieci do 15 kg, a także do 22 kg. Fotelik powinien być zabudowany, by w razie upadku dobrze chronił dziecko, powinien być także wygodny. Istotnym elementem wyposażenia są pasy i podnóżki. Na rynku znajdziemy modele z regulowanymi siedziskami, które można odchylić, to świetny sposób na podniesienie komfortu dziecka podczas jazdy.

Co znajdziemy na rynku?

Rozglądasz się za odpowiednim fotelikiem dla twojego dziecka? Warto zwrócić uwagę na fotelik rowerowy firmy hamax. Jest to fotelik z systemem odchylania pod kątem 20° umożliwiający dziecku wygodny sen, wyposażony jest także w regulacje wysokości oparcia. Przystosowany jest do bagażników o szerokości od 120 mm do 170 mm. Maksymalny udźwig wynosi od 25 kg do 30 kg. Czym jeszcze wyróżnia się ten fotelik? Jest bardzo łatwy w montażu, ponadto mocowanie fotelika jest skonstruowane w taki sposób, aby amortyzowało nierówności drogi, jednocześnie zapewniając maksymalny komfort dla dziecka. Fotelik posiada regulowane szelki, a także sprzączki, które uniemożliwiają samodzielne odpięcie przez dziecko w trakcie jazdy.

Na pewno warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć odpowiedni model fotelika rowerowego. Na rynku znajduje się wiele modeli, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Na zakupy odpowiedniego fotelika warto wybrać się z dzieckiem, byśmy mogli sprawdzić, czy dziecku jest wygodnie i czy fotelik jest odpowiedni.

admin Autor