Kiedy warto stosować sekator elektryczny? Zalety, zastosowanie i ceny

Sekatory elektryczne są urządzeniami bardzo pomocnymi w pracach ogrodniczych i rolniczych. Jakie są ich główne zalety i zastosowania? Ile kosztują takie sprzęty?

Sekator elektryczny – czym się wyróżnia?

Elektryczny sekator to narzędzie, które wykorzystuje energię elektryczną do zasilania ostrzy, co czyni go wydajną i łatwą w użyciu alternatywą dla ręcznych sekatorów. Podobnie jak w przypadku ręcznych sekatorów służą one do przycinania gałęzi roślin.

Sekatory tego typu mogą być wyposażone we wbudowany akumulator, dlatego są bezprzewodowe. Można wtedy zabrać je w każde miejsce, dlatego są one bardzo wszechstronne. Również sekator elektryczny może być urządzeniem przewodowym, które wymaga podłączenia go do gniazdka.

Jakie są główne zalety sekatorów elektrycznych?

Używanie sekatorów elektrycznych do prowadzenia prac rolnych i ogrodniczych ma dużo zalet. Zaliczane są do nich głównie:

  • Oszczędność czasu i wysiłku – w pierwszej kolejności sekatory elektryczne umożliwiają szybsze wykonywanie zadań związanych z przycinaniem gałęzi przy mniejszym wysiłku fizycznym, ponieważ wykonują cięcie za naciśnięciem przycisku.
  • Zwiększona precyzja – takie urządzenia umożliwiają bardziej precyzyjne cięcie, zmniejszając prawdopodobieństwo uszkodzenia przycinanej rośliny.
  • Mniejsze zmęczenie – sekatory elektryczne zmniejszają obciążenie dłoni oraz ramion, ułatwiając korzystanie z nich przez dłuższy czas.
  • Wszechstronność – sekatory tego typu mogą być używane do różnych zadań związanych z przycinaniem roślin, od przycinania małych gałęzi po cięcie grubszych konarów zależnie od ich konstrukcji.
  • Bezpieczeństwo – warto też wskazać, że takie urządzenia mają specjalne zabezpieczenia, które zapobiegają przypadkowym cięciom, a także zmniejszają ryzyko urazów.

Do czego można wykorzystać sekator elektryczny?

Sekator elektryczny może być zastosowany do wielu prac, na przykład:

  • Przycinanie drzew – sekatory te są idealne do przycinania gałęzi drzew, ponieważ mogą z łatwością przecinać nawet grubsze gałęzie, które trudno przeciąć narzędziami ręcznymi.
  • Kształtowanie krzewów – sekatory elektryczne mogą być używane do kształtowania żywopłotów oraz innego rodzaju krzewów, umożliwiając tworzenie bardziej precyzyjnych i efektownych kształtów.
  • Cięcie kwiatów – urządzenia te także mogą być używane do ścinania kwiatów, ułatwiając zbieranie ich do aranżacji lub utrzymywanie porządku w ogrodzie.
  • Usuwanie suchych i martwych roślin – warto też wskazać, że sekatory elektryczne mogą być używane do usuwania martwych lub chorych gałęzi z drzew i krzewów, promując przez to ich zdrowy wzrost i zmniejszając ryzyko rozprzestrzeniania się chorób.

Ile kosztują sekatory elektryczne?

Ceny sekatorów elektrycznych zależne są od konkretnego modelu. Proste sekatory są niedrogie i można kupić je w cenie od około 200 złotych, natomiast profesjonalne modele, na przykład takie jak sekator https://hbt.com.pl/produkt/sekator-elektryczny-campagnola-easy-200-nozyce-elektryczne-ln44-0500/, będzie już wydatkiem ponad 4 tysięcy złotych.

admin Autor