Podstawowe narzędzia motoryzacyjne w twoim bagażniku

Każdy posiadacz samochodu powinien być przygotowany na ewentualne usterki, które powstają wskutek eksploatacji pojazdu. Sposobem na to, by nie dać się zaskoczyć jest dobrze wyposażona skrzynka z narzędziami motoryzacyjnymi, którą możemy mieć zawsze pod ręką. Czy wiesz, co powinno się w niej znaleźć?

Narzędzia motoryzacyjne to na tyle szeroka grupa, że łatwo się w niej pogubić. Rynek oferuje nam coraz to nowsze przyrządy, które mają za cel utrzymać nasz samochód w nienagannym stanie. Jeśli jednak chodzi o podręczną skrzynkę z narzędziami, warto postawić na minimalizm – w końcu każdy z nas ma ograniczone miejsce w bagażniku, dlatego warto mieć pod ręką tylko najpotrzebniejsze elementy.

Wybrane, konieczne narzędzia motoryzacyjne

Pierwszym zestawem narzędzi, które powinien posiadać każdy kierowca są klucze – o różnych wielkościach i przeznaczeniu. Klucze oczkowe wykorzystamy nie tylko w reperowaniu auta, ale i w wielu innych przypadkach, w tym w naprawie urządzeń gospodarstwa domowego. Szeroki wybór kluczy oczkowych, które ci się przydadzą znajdziesz na stronie http://www.majsterkownia.pl/.

Klucze dynamometryczne

Typem klucza, który przyda ci się w wielu sytuacjach jest klucz dynamometryczny – o długim zakresie roboczym, z możliwością zmiany kierunku używania (prawo-lewo).

Szczypce i wykrętarki

Uszkodzoną w trasie część samochodu najczęściej musimy usunąć, dlatego warto mieć pod ręką poręczne szczypce lub wykrętarkę, która ułatwi nam zadanie.

Lampy i latarki dla twojej wygody

Jeśli awaria przydarzy się po zmroku, ekspresowa naprawa nie obędzie się bez źródła światła – najlepiej w postaci mobilnej. Latarka to obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu.

Lampa inspekcyjna

Nie wiesz, w której części szwankuje układ elektryczny? Sprawdzisz to w prosty sposób, używając lampy inspekcyjnej. Warto mieć ją w bagażniku, przewożąc w poręcznym, a zarazem zabezpieczającym sprzęt pudełku.

 

admin Autor