Czym jest oscyloskop?

Narzędzie niezbędne fachowym elektrykom, wyręczające człowieka w działaniach, w których nasze zmysły okazują się niewystarczające. Oscyloskop, mimo swojej długiej historii dla laików pozostaje tajemniczym przyrządem. Sprawdź, jak działa i kiedy warto po niego sięgnąć.

Krótka historia oscyloskopu

Oscyloskop to urządzenie, które służy do badania zależności między dwoma odmiennymi wielkościami elektrycznymi lub fizycznymi. Został wynaleziony u schyłku XIX wieku przez Karla Ferdinanda Brauna, a udoskonalony na początku wieku XX A. Wehnelta.

Jak działa oscyloskop?

Stosuje się go do badania szybkozmiennych przebiegów, których człowiek nie może zaobserwować gołym okiem. W swoim wyposażeniu obecnie ma go każdy, profesjonalny elektryk. Podstawowy podział oscyloskopu wyróżnia urządzenia cyfrowe i analogowe.

Rozwój elektroniki ale i informatyki powoduje, że oscyloskopy są stale unowocześniane. Dziś dysponują one specjalistycznym oprogramowaniem, które umożliwia zestawienie ego pracy z komputerem.

Dobry oscyloskop – gdzie go kupić?

Jeśli jesteś elektrykiem i poszukujesz oscyloskopu, sprawdź ofertę sklepu http://www.rk-system.com.pl/oscyloskopy__analizatory_stanow/. Oferta profesjonalnych urządzeń pomiarowych pozwoli ci znaleźć oscyloskop odpowiedni dla siebie.

 

admin Autor