Pielęgnacja skóry z rogowaceniem okołomieszkowym

Rogowacenie okołomieszkowe to krępujący problem, który dotyka większą część populacji. Został zakwalifikowany jako jednostka chorobowa, choć w istocie nie należy traktować go jako problem zdrowotny, a estetyczny. Nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? Sprawdź kilka praktycznych wskazówek.

Jak rozpoznać rogowacenie okołomieszkowe?

Rogowacenie okołomieszkowe jest skutkiem zatkania mieszków włosowych, objawiającym się szorstkością skóry i krostkami w okolicach ud, pośladków lub ramion. Ten problem doskwiera najczęściej kobietom – głównie ze względu na to, że wpływa na estetykę skóry, zmniejszając pewność siebie.

Rogowacenie okołomieszkowe to choroba uwarunkowana genetycznie, niemożliwa do wyeliminowania. Można jednak skutecznie łagodzić objawy.

Witamina A

Często zaostrzone dolegliwości wynikają z niedoboru witaminy A. Spożywaj bogate w nią produkty spożywcze, a także stosuj zewnętrzne preparaty – na przykład zwykłą maść z witaminą A.

Regularne peelingi

Martwy naskórek należy usuwać, dlatego 2-3 razy w tygodniu wykonaj delikatny peeling okolic zajętych rogowaceniem.

Nawilżaj

Balsamy i masła do ciała z mocznikiem i alantoiną zmiękczą skórę i dogłębnie ją nawilżą. Dzięki temu, skóra będzie o wiele gładsza i zdrowsza.

 

Szukasz pomysłów na kosmetyki, które pomogą ci zwalczyć rogowacenie okołomieszkowe? Sprawdź stronę  https://sklep-naturmed.pl – tu znajdziesz wiele cennych inspiracji.

 

 

 

admin Autor