Regulacja tylnej przerzutki- zrobić to samemu czy udać się do serwisu rowerowego?

Hałas, który towarzyszy zmianie przełożeń z tyłu lub łańcuch, który przeskakuje po kasecie lub z niej spada. Jeśli od jakiegoś czasu masz z tym kłopot, to znaczy, że być może trzeba wyregulować tylną przerzutkę rowerową (a w najgorszym przypadku wymienić na nową). Co jest potrzebne do regulacji przerzutki? Na pewno będzie ci potrzebny śrubokręt krzyżak i klucz imbusowy. Przy regulacji przerzutki warto od razu naoliwić linkę, a także sprawdzić, czy pancerze nie są złamane. Jeśli takie są, trzeba wymienić je na nowe.

Regulacja przerzutki- jak to wygląda w skrócie?

Regulację przerzutki shimano alivio zaczynamy od zrzucenia łańcucha na najniższą zębatkę z tyłu, a największą z przodu. Śrubę mocującą linkę musimy poluzować. Trzeba zwrócić uwagę, by kółka przerzutki znalazły się w jednej linii wraz z najmniejszą zębatką. Teraz w ruch pójdzie śrubokręt. Będziemy kręcić śrubką w lewo (w przypadku kiedy kółka znajdują się na lewo od właściwego położenia) lub w prawo (kółka uciekają w prawo). Kolejną rzeczą będzie pchnięcie przerzutki do oporu w stronę koła i przełożenie łańcucha na największą zębatkę. Jeśli wszystko zostało poprawnie wykonane, łańcuch powinien znaleźć się na najmniejszej zębatce.

Wyregulować samemu czy udać się do serwisu rowerowego?

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz korzystać z serwisu rowerowego, sam możesz wyregulować tylną przerzutkę, korzystając choćby z wideo-poradników dostępnych na popularnych portalach, gdzie eksperci wyjaśniają krok po kroku jak wyregulować tylną przerzutkę. W internecie znajdziemy wiele sklepów, które oferują części do rowerów, więc mogłoby się wydawać, że serwisy rowerowe nie są już do niczego potrzebne. Panuje przekonanie, że drobne usterki dobrze nauczyć się naprawiać samemu, ale jeśli zależy nam na czasie to, nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się do serwisu rowerowego. W końcu za regulację przerzutki zapłacimy najwyżej 30 zł. Jeśli okaże się, że przerzutkę trzeba wymienić na nową, warto zapoznać się z ofertę shimano. Godna uwagi jest tylna przerzutka shimano Alivio. Pozycja Alivio została umocniona względem Acery oraz Altusa i przesunięta w kierunku bardziej wyczynowym Cross Country.

admin Autor