Tor kartingowy – zabawa także dla maluchów

Jazda gokartami to wspaniała zabawa dla każdego – niezależnie od wieku. Dlatego z tej rozrywki korzystają także dzieci, oczywiście, pod opieką rodziców i profesjonalnych instruktorów. Dla najmłodszych kierowców przygotowano specjalne gokarty, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo i jednocześnie maksymalną frajdę.


W polskich miastach powstaje coraz więcej torów gokartowych. Cieszą się sporym powodzeniem i są wspaniałym pomysłem na emocjonujące popołudnie w gronie znajomych czy też nawet na organizację urodzin w wyścigowym klimacie. Na to przychodzą też często rodzice ze swoim maluchami. Dla nich to okazja do spędzenia czasu razem i przeżycia niezapomnianej przygody.

Czy to bezpieczne?
Obecnie dla maluchów stosuje się specjalne gokarty – są one mniejsze, dlatego też są dopasowane do wzrostu i możliwości dzieci. Mają też niższą moc od pełnowymiarowych gokartów. Sterowanie takimi pojazdami również nie jest żadnym problemem – są one wyposażone w kierownicę oraz w pedały, wobec tego dzieci natychmiast wiedzą, o co chodzi. Dodatkowe zabezpieczenia takich gokartów powodują, że jazda nimi jest naprawdę bezpieczna. Nad zabawą przez cały czas czuwają także instruktorzy jazdy. Nowoczesne tory kartingowe, na przykład F1karting z Warszawy posiadają specjalne systemy zdalnego sterowania gokartami, dlatego w razie jakichkolwiek problemów instruktor może od razu zareagować.

Jaki jest minimalny wiek?
Z gokartów mogą korzystać dzieci już od 4. roku życia. To najlepszy czas na umówienie malucha na lekcję indywidualną, podczas której instruktor będzie mógł ocenić, czy maluch poprawnie wykonuje jego polecenia i czy potrafi sprawnie poruszać się po torze kartingowej. Po krótkim przeszkoleniu można już zacząć jeździć z rodziną czy kolegami i koleżankami.

Dlaczego warto wybrać gokarty?
Gokarty to nie tylko doskonała zabawa dla maluchów, ale również szereg innych korzyści. Warto wskazać przykładowo na lepsze poznanie zasad ruchu czy też na rozwijanie umiejętności szybkiego podejmowania decyzji. Dziecko ćwiczy koordynację ruchów, refleks, także swoją dyscyplinę. Rozwija wytrwałość i konsekwencje w dążeniu do wyznaczonego celu.

Gdzie umówić się na gokarty?
Bez problemu można zarezerwować lekcje indywidualne w większości firm prowadzących tory gokartowe. Można znaleźć je w największych miastach Polski, dlatego wystarczy tylko chwila, aby sprawdzić ich adresy online. Warto sprawdzić, czy tor dysponuje specjalnymi gokartami przeznaczonymi dla maluchów.

Zatem gokarty to doskonała rozrywka także dla małych dzieci. Gdy liczy się niezapomniana zabawa w gronie rodziny, wtedy to naprawdę dobry pomysł – warto sprawdzić tory w okolicy i zaplanować wyprawę. Tory można znaleźć łatwo przez internet. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa „gokarty Warszawa” czy z innym miastem, aby znaleźć je w kilka sekund. Życzymy udanej zabawy!

admin Autor