Jakie wybrać rękawiczki na rower?

Rękawiczki rowerowe znacznie poprawiają komfort jazdy, są nieodłącznym elementem garderoby rowerowej. Rękawiczki rowerowe warto nosić także latem, gdyż spełniają one bardzo ważne funkcje. Wyróżniamy rękawiczki, które całkowicie zakrywają naszą dłoń, a także rękawiczki krótkie z odkrytymi palcami. Bez względu na to, na które z nich się zdecydujemy, warto zadbać o to, by były wykonane z odpowiedniego materiału. Idealne rękawiczki na rower powinny być wykonane ze specjalnego materiału, który chroni skórę dłoni przed otarciami, powinny mieć żelową wkładkę, które tłumią drgania podczas jazdy. Decydując się na jazdę w dobrych jakościowo rękawiczkach, mamy także pewność chwytu (w rękawiczkach nasze dłonie nie pocą się tak bardzo i nie ślizgają się).

Rękawiczki rowerowe: długie w góry, krótkie na szosę

Kiedy staniesz przed wyborem rękawiczek rowerowych, będziesz się zastanawiać czy wybrać długie (te, które zakrywają całą dłoń) czy zdecydować się na krótkie (z odkrytymi palcami). Trzeba zaznaczyć, że oba modele mają wiele zalet. Krótkie rękawiczki są na pewno lżejsze i przewiewniejsze od długich, ale ich minusem jest to, że mają odkryte palce, co ma duże znaczenie, jeśli się wywrócisz w czasie jazdy. Gołe palce mogą też powodować pewien dyskomfort, kiedy np. hamujesz czy zmieniasz biegi. Jeśli więc zamierzasz jeździć po górach lub po górzystym terenie, lepiej postaw na rękawiczki długie. Te krótkie mogą się przydać na szosie, dzięki temu, że palce są odkryte, rękawiczki są przewiewne, ręka nie poci się aż tak bardzo. Dzięki rękawiczkom z długimi palcami możemy liczyć na lepszy chwyt, nasza ręka jest całościowo pokryta antypoślizgowym materiałem. Na szczęście w ofercie wielu producentów znajdziemy modele, które zostały wyposażone w specjalną siatkę w górnej części, która zapewnia cyrkulację powietrza, co sprawia, że ręce się aż tak bardzo nie pocą.

Co znajdziemy na rynku?

Warto przyjrzeć się konkretnym modelom. Na rynku znajdziemy rękawiczki krótkie od Accenta. Są to bardzo wygodne i uniwersalne rękawiczki kolarskie. Zapewniają komfort i ochraniają dłoń. Wewnętrzna strona wykonana została z odpornej skóry Amara z żelowymi wstawkami, natomiast kciuk został wykonany z materiału o strukturze frotte, rękawiczki są zapinane na rzep. Tutaj znajdziemy wiele wersji kolorystycznych, na pewno znajdziesz coś dla siebie: https://www.rowertour.com/c/402/rekawiczki-krotkie. Jeśli chodzi o długie rękawiczki, to warto zwrócić uwagę na rękawiczki producenta Sixsixone, rękawiczki sixsixone są wykonane z lekkiej perforowanej tkaniny, która idealnie dopasowuje się do kształtu naszej dłoni. Ponadto rękawiczki są wyposażone w ochraniacze z gumy modelowane natryskowo na kostkach, nadruki sylikonowe na opuszkach palców, a także podwójną warstwę wytrzymałego materiału przy kciuku oraz nadgarstku.

admin Autor